Projekt „Nowoczesna stacja paliw” adresowany jest do inwestorów, zainteresowanych kompleksowym wsparciem przy procesie budowy stacji paliw. Oferujemy wsparcie w przełożeniu pomysłu budowy stacji na konkretny proces inwestycyjny, krok po kroku.
Współpraca z nami zapewnia bezpieczeństwo wykonania poszczególnych etapów przedsięwzięcia (ekonomicznych, prawnych i technicznych) oraz umożliwia prawidłowe i możliwie szybkie przejście przez konieczne formalności czy procedury. Doradzamy przedsiębiorcom – posiadającym grunt, mogący być potencjalnie miejscem powstania nowego obiektu – czy też finansowanie, pozwalające na wykonanie takiej inwestycji.
Jesteśmy grupą doświadczonych analityków, doradców biznesowych i prawników. Od 20 lat pomagamy firmom z branży paliwowej, w tym stacjom i sieciom stacji, w poprawie wyników finansowych poprzez zwiększanie przychodów i kontrolę kosztów. Oferujemy wsparcie w zaplanowaniu i przeprowadzeniu budowy stacji paliw.
Z pomocą naszego zespołu ekspertów biznesowych i prawnych, Inwestor łatwo i sprawnie realizuje proces wybudowania i rozpoczęcia działania stacji paliw. Oferujemy doradztwo m.in. w kwestiach oceny potencjału biznesowego planowanej lokalizacji pod stację, przygotowania całościowej koncepcji jej działania (która jest podstawą do stworzenia projektu stacji przez architekta), wsparcie prawne na wszystkich etapach przedsięwzięcia oraz monitoring budowy stacji, prowadzonej przez generalnego wykonawcę. Doradzamy w wyborze ewentualnego optymalnego partnera franchisingowego. Opracowujemy biznesplany i analizy rentowności. Określamy szczegółowy zakres działania stacji i jej ofertę, także pozapaliwową. Po zakończeniu budowy świadczymy usługi doradztwa w sformowaniu kompetentnego zespołu pracowników i stworzenia polityki zakupowej oraz systemu tworzenia cen.
Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółowej oferty, dedykowanej dla Państwa.
Znakomitym sposobem pozyskania przez Inwestora wiedzy, potrzebnej do pełnej oceny procesu budowy stacji i jego poszczególnych elementów, są oferowane przez nasz zespół warsztaty. Ich celem jest dostarczenie pełnego zakresu informacji, niezbędnych do podjęcia przez Inwestora decyzji co do budowy. Podczas dedykowanej sesji szkoleniowej doradcy biznesowi (z praktycznym doświadczeniem w zakresie budowy stacji) oraz prawnicy prezentują rozmaite aspekty przedsięwzięcia „Budowa stacji paliw”. Omówione są wyczerpująco wszystkie możliwe zagadnienia wiążące się z procesem inwestycyjnym: prawne, ekonomiczne i techniczne. Odpowiadamy też na pytania i odnosimy się do pojawiających dodatkowych kwestii.
Na poniższych grafikach przedstawiamy kluczowe dane dotyczące rynku stacji paliw w Polsce, pomocne w podstawowym zorientowaniu się w jego specyfice i stanie obecnym. Stacji paliw wciąż przybywa, bo nadal są miejsca gdzie ich brakuje i które mają niewykorzystany potencjał. Prezentujemy też bieżące informacje dotyczące stanu parku samochodowego – kluczowego dla perspektyw rozwoju rynku paliw.
O powodzeniu stacji paliw w dużej mierze decyduje jej lokalizacja. Nie ma żadnych sztywnych reguł warunkujących, czy taka inwestycja będzie udana, bo jak pokazuje poniższa mapa, stacje z sukcesem działać mogą w miejscowościach o różnej charakterystyce. W wielu regionach Polski jest potencjał do dalszego rozwoju tego segmentu rynku.
Aktualnie w Polsce w strukturze parku samochodowego zdecydowanie przeważają auta o tradycyjnych formach napędu. Dominującym typem paliwa jest benzyna. Liczba samochodów elektrycznych, pomimo szybkiego przyrostu procentowo w ostatnich latach, wciąż pozostaje znikoma w porównaniu z samochodami na paliwa ropopochodne.
*Dane GUS, pocz. 2023 r.
*Dane GUS i PSPA 2023 r.
W Polsce co roku przybywa stacji paliw, co potwierdza, że jest to biznes nadal mający perspektywy. Wciąż są lokalizacje, w których z powodzeniem można otwierać stacje.
*Dane POPiHN i PSPA za 2023 r.
Analiza aktualnych danych dotyczących cen samochodów i nośników energii pokazuje, że ekonomika elektromobilności w Polsce słabnie (w porównaniu z okresem, gdy szerzej dostępne było darmowe ładowanie aut). Barierą w rozwoju tego segmentu mogą być też relatywnie wysokie ceny aut elektrycznych, w odniesieniu do aut zasilanych paliwami tradycyjnymi, oraz wysokie ceny energii elektrycznej w Polsce.
*Dane o kosztach przejazdu wg opracowania Ministerstwa Przemysłu RP „Porównanie cen paliw alternatywnych w II kw. 2024”. Opracowanie uwzględnia ceny energii w ładowarkach ogólnodostępnych - nie uwzględnia ładowania auta w domu. Do porównania cen samochodów przyjęto auta osobowe tzw. segmentu C, ceny ze stron producentów (poł. 2024).
Information Market to polska firma, dostawca usług doradczych, analitycznych i informacyjnych dla firm działających w sektorze paliwowym i w branżach pokrewnych (duzi konsumenci paliw, np. transport i logistyka, energetyka). Projekt „Wsparcie w budowie stacji paliw” prowadzi Dział Consultingu, którego stała działalność skupia się na dostarczaniu Klientom narzędzi pozwalających poprawiać wyniki finansowe. Osiągają to oni dzięki sprawniejszemu poruszaniu się w realiach rynkowych, zapewnianemu przez nas dopływowi informacji branżowych oraz pomysłów na nowe rozwiązania czy optymalizację już stosowanych. Obsługę zagadnień prawnych, związanych z budową stacji paliw, w ramach projektu zapewnia renomowana kancelaria prawna CWW. To kolejny etap wieloletniej współpracy Information Market i CWW w zakresie dostarczania rozwiązań dla branży paliwowej.
Information Market to firma analityczno-doradcza z 20-letnim doświadczeniem w obsłudze firm z branży paliwowej i branż pokrewnych, wydawca:
CDD Legal została założona w 2021 r. i jest współkontynuatorką Kancelarii CWW, z 25 letnim doświadczeniem.
Misją CDD Legal jest wskazywanie Klientom optymalnych rozwiązań prawnych, zapewniających osiągnięcie przez nich zakładanych celów gospodarczych z najmniejszym ryzykiem prawnym.
Wśród Klientów CDD Legal są m.in. firmy TOYA, PPG Deco Polska, Vorwerk Polska, Bostik Polska, Information Market.