Szkolenie 17 czerwca 2021, formuła on-line, o zmianach prawnych i podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które w szybki i całościowy sposób pokaże ostatnie zmiany przepisów, wpływających na działalność branży paliwowej. Będzie ono miało wygodną formę zdalną (on-line).

Dlaczego warto?

Od koncesji na obrót paliwami, poprzez rejestrację klientów na potrzeby akcyzy, po system SENT – branżę paliwową dotknął w ostatnich miesiącach lub wkrótce obejmie cały szereg zmian przepisów prawnych i podatkowych. Trzeba być na bieżąco! Wszystkiego dowiesz się na szkoleniu on-line, już 17 czerwca.

Branża paliwowa przez ostatnie kilkanaście miesięcy mierzyła się z wyzwaniami okresu pandemii COVID19, by zapewnić bezpieczne funkcjonowanie firm, pracowników i klientów. Dla stabilnego działania niezbędna jest też jednak również znajomość bieżących wymagań prawnych, co pozwala korzystać z pojawiających się szans, uniknąć niepotrzebnej pracy czy wydatków, oraz znać potencjalne ryzyka. By pomóc sprawnie poruszać się w tym obszarze, szykujemy szkolenie, podczas którego zaprezentujemy syntetyczne, konkretne podsumowanie informacji, istotnych na nadchodzące miesiące. W wygodny sposób, w formie zdalnej, bez konieczności pozostawiania firmy czy obowiązków, zdobędziesz potrzebne informacje.

Prowadzący: szkolenie poprowadzi Jacek Arciszewski, prawnik i doradca podatkowy, były wieloletni pracownik administracji skarbowej, obecnie współpracujący regularnie m.in. z firmami paliwowymi i transportowymi.

Tematyka szkolenia:

  • Zmiany w prawie energetycznym – nowe obowiązki związane z zabezpieczeniami dla koncesji na obrót paliwami - czy wiesz, że dotknąć mogą też Twojej firmy, choć koncesję posiada ona od dawna?
  • Zmiany przepisów o podatku VAT - m.in. JPK VAT, zmiany w zakresie odliczania VAT na bieżąco oraz uwalnianie środków z rachunków bieżących
  • Nowe wymagania dla firm wobec badania jakościowego oleju napędowego – obecność barwników – co to oznacza w praktyce?
  • Zmiany w kodeksie karnym skarbowym z punktu widzenia branży paliwowej - nowe zasady wystawiania mandatów, nowe "czyny karalne" w zakresie wyrobów akcyzowych
  • Jak rozumieć aktualne przepisy dot. systemu SENT - SENT a EMCS i procedury celne - elektroniczny/tradycyjny dokument dostawy a SENT
  • Dystrybucja paliw, korzystających ze zwolnień akcyzowych od 1 lipca br. Jak przygotować się do sprzedaży, by nie stracić możliwości zwolnienia?
  • Zmiany w działaniu platformy PUESC
  • Czy od lipca klienci firm paliwowych, jako tzw. podmioty zużywające, powinni zaktualizować swoje dane akcyzowe? Czy będą musieli składać elektroniczne deklaracje akcyzowe i prowadzić ewidencję akcyzową? Jak wyglądać będzie dalszy handel z takimi odbiorcami?

Szczegóły organizacyjne:

Termin: 17 czerwca 2021, w godz. od 11:00 do 16:00, forma on-line (wymagane tylko urządzenie z dostępem do internetu i łączność z internetem; przed szkoleniem prześlemy informację jak się zalogować)

Cena: 450 zł netto

         405 zł netto (10 proc. rabatu od ceny podstawowej) dla klientów Information Market/e-petrol.pl

Zgłoś się już teraz! Zapraszamy! Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać mailem na adres biuro@e-petrol.pl lub faksem na nr +48 71 787 69 96.

Załączniki:

Regulamin szkolenia

Zgłoszenie udziału

Masz pytania? wyślij wiadomość
Zadzwoń: +48 71 787 69 78 lub +48 513 139 289

©2001- Information Market Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone